Historia

 Historia internetowa Scholandii

Scholandia ma swoją długą historię jako niepodległe państwo. Powstała (w internecie) we wrześniu 2002 roku z inicjatywy pierwszego króla – Armina Frederika, założyciela pierwszej dynastii panującej w Scholandii – von Rohrscheidt-Schwaben-Scholandiae, zwanej zwyczajowo po prostu “Scholandzką”.

W swoim czasie Królestwo Scholandii należało do tzw. Wielkiej Trójki, czyli największych i najbardziej aktywnych państw wirtualnych, obok Królestwa Dreamlandu (z którym pozostawała w sojuszu) i Księstwa Sarmacji. Te trzy państwa stanowiły trzon grupy państw, które powołały do życia Organizację Polskich Mikronacji.

Poczet królów Scholandii

 • dynastia von Rohrscheidt – Schwaben – Scholandiae (Scholandzkich)
  • Armin Frederik (wrzesień 2002 do 24 sierpnia 2007 r.)
  • Ulryk Dariusz Scholandzki (28 sierpnia 2007 r.  – 12 listopada 2008 r.)
  • Piotr Abogard Scholandzki (12 listopada 2008 r. – 16 marca 2011 r.)
  • Filip Radgar Scholandzki (16 marca 2011 r. – 13 lipca 2015 r,)

Traktat o Unii połączył Koronę Scholandii z Koroną Dreamlandu, tron Scholandii, jako prowincji KD, objęła dreamlandzka dynastia Ebruzów

 • dynastia Ebruzów
  • Marcin Mikołaj (13 lipca 2015 r. – 8 grudnia 2015)
  • Edward (8 grudnia 2015 – 14 marca 2017)
  • Alfred (14 marca 2017 – 6 sierpnia 2017 )
  • Karolina Aleksandra (9 sierpnia 2017 – )

Historia przedinternetowa Scholandii

W chwili, gdy Książę Armin Frederik wraz ze swymi towarzyszami objął w posiadanie ziemie dzisiejszej Scholandii była ona pusta. Liczne zabytki materialne świadczą jednak o kilku wielkich kulturach, które się na niej rozwijały. Wszystkie one musiały paść – zapewne jednocześnie – ofiarą jakiejś zarazy albo innego kataklizmu, który dotknął jedynie ludzi, a niektóre ich dzieła materialne pozostawił nietknięte podobnie jak cudowną przyrodę tych ziem. Stało się to zapewne niedawno, gdyż wiele budynków użyteczności publicznej nie zdążyło nawet popaść w ruinę.

Nie wiemy jaki był charakter tej katastrofy, choć uczeni scholandzcy zaczynają wysuwać pewne teorie. W każdym razie to samo stało się z mieszkańcami całego kontynentu i leżących w pobliżu wysp. Ich dzisiejsi mieszkańcy objęli je w posiadanie mniej więcej w tym samym czasie, w którym powstawała Scholandia. Dlatego historia ziem, na których powstała Scholandia musi być żmudnie odtwarzana z wielkim wysiłkiem ponieważ uczeni nie zdołali bowiem dotąd odkryć sposobu, w jaki nasi poprzednicy zapisywali i przekazywali sobie informacje. Historią Scholandii oraz ziem, na której istnieje państwo zajmował się Fakultet Historyczny Królewskiego Uniwersytetu Scholandii.

Przeczytaj więcej ⟶